پست شده در بررسی برند

فیلر گیری شمع

فیلر گیری شمع چیست و چگونه اینکار انجام می‌شود؟ برای فیلر گیری شمع ها نیاز است تا به تعمیرکار متخصص مراجعه کنیم یا خود نیز می‌توانیم اقدام به انجام اینکار کنیم؟ فیلر گیری از جمله خدماتی است که برای تنظیم قطعات مختلف خودرو انجام شده و نتیجه آن تنظیم بهتر فاصله میان قطعات است تا کارکرد بهتری از خود نشان دهند.

اما سوال اینجاست که فیلر گیری شمع (Spark plug feeler) چیست و چه کاربردی دارد، همچنین چگونه انجام می‌شود. در این مقاله به بررسی فیلر گیری بپردازیم. با ما همراه باشید.

فیلر ریشه در کلمه لاتینی Fill دارد که به معنای پر کردن و یا اضافه کردن چیزی به چیز دیگری است. عبارت فیلر گیری در صنعت خودرو بسیار کاربرد دارد و در این صنعت به معنی تنظیم دو لبه است. فیلر گیری برای شمع و سوپاپ خودرو بکار می‌رود و به تنظیم فاصله این قطعات می‌پردازد.

در فیلر گیری سوپاپ تنظیم سوپاپ با میل بادامک توسط تعمیرکار متخصص انجام می‌شودو در فیلر گیری شمع ها فاصله بین الکتورد های منفی و مثبت نیز تنظیم می‌شود.

این اقدام از طریف آچاری های مخصوصی به نام فیلر صورت می‌گیرد که دارای پره های مختلفی با اندازه های بسیار پایین ۰٫۴، ۰٫۵، و ۰٫۶ میلی متر هستند. البته فیلر ها در دو نوع صفحه ای و سکه ای وجود دارند که استفاده از آنها در ایران بسیار رایج است.

منظور از دهانه شمع یا همان گُپ شمع برای فیلر گیری چیست؟

به فاصله بین الکترود مرکزی و میانی شمع دهانه یا گُپ شمع می‌گویند که برای هر خودرو به طور مشخص شده ای وجود دارد. این میزان فاصله تا رقم صدم میلی متر نیز محاسبه می‌شود و برای تنظیم آن باید با ابزار مخصوص فیلر گیری و متخصص این کار را انجام دهید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 8 =